Specialistų veikla lapkričio mėnesį
Lapkričio 4 d. Marijampolės savivaldybės pedagoginės psichologinės tarnybos logopedė Sigrida Rupšytė-Paleičikė dalyvavo seminare “Logopedo praktika”. Seminaro metu ilgametę patirtį turinti logopedė Eglutė Šliauterienė dalijosi patirties padiktuotomis žiniomis mokant vaikus garsų tarimo ir bei darbo su logopediniais zondais principais. Buvo aptartos priežastys, darančios įtaką netaisyklingam kalbos garsų tarimui. Apžvelgtas taisyklingas garsų tarimas. Pateikti artikuliacinės mankštos pavyzdžiai su paaiškinimais. Detalizuotas darbas su zondais. Pateikti praktiniai patarimai garsų įtvirtinimui pagal LOGOPEDO KNYGĄ 2, garsų įtvirtinimui rišlioje kalboje (pagal Logopedo knyga 1). Visi principai buvo pateikti per patirties prizmę.


Lapkričio 9, 22 ir 29 d. Marijampolės savivaldybės pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė Jūratė Savaikaitienė ir ūkvedė Kristina Plycnerienė dalyvavo UAB “Mano konkursas” organizuotame praktinių seminarų cikle, siekiant sėkmingo Marijampolės savivaldybės administracijos ir jos kontruoliuojamų įstaigų VP centralizuoto proceso, kuomet nuo 2023 m. sausio 1 d. įsigalios nauji su VP organizavimu susiję VP įstatymo pakeitimai. Lektorius Gintautas Moška pristatė svarstomus VP įstatymų pakeitimus. Vyko gyva diskusija apie kuriamą naują “Saulės” IS, VP proceso organizavimo aprašą nuo 2023 m., jo struktūrą, vidaus kontrolės politiką, proceso etapus, eigą ir dalyvius, pirkimų planavimą, pirkimų administravimo platformą “Mano konkursas”, pirkimų inicijavimą, vykdymą, VŠĮ CPO LT katalogą. Lektorius taip pat pristatė VP plano rengimo nuo 2023 m. proceso organizavimo ir vidaus kontrolės tvarkos aprašo parengimo reikalavimus bei naujus VP įstatymo pakeitimus, savivaldybės CPO funkcijas, sutarčių įgyvendinimą ir kontrolę, metines Atn-3 ataskaitas, sutarčių viešinimą.
Lapkričio 14 d. Marijampolės savivaldybės pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė Jūratė Savaikaitienė dalyvavo Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigų vadovų pasitarime-seminare ” 10 žingsnių įtraukiojo ugdymo link”. Lektorė V. Juškevičiūtė, taikomosios elgesio analizės konsultantė, dalinosi savo įžvalgomis ir rekomendacijomis pasirengimo įtraukiajam ugdymui tema: mokytis ir tobulėti reikia nuolat, priimant ir nevyriausybinių organizacijų, ir privačių asmenų individualias gerąsias patirtis.


Marijampolės savivaldybės pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė Jūratė Savaikaitienė skaitė pranešimą socialinių pedagogų, specialiųjų pedagogų, logopedų ir psichologų metodiniame susirinkime-diskusijoje “Įtraukiojo ugdymo žingsniai švietimo įstaigose”. Pranešime buvo apžvelgta inkliuzinio ugdymo ekosistemos samprata ir sąsajos su įtraukiuoju ugdymu, įtraukiojo ugdymo ekosistemos pokyčiai nuo vertybių, vizijos, tikslų, uždavinių raidos iki priemonių ir modelių atrankos. Glaustai aptartos švietimo pagalbos formų ir būdų kaitos kryptys artimiausioje perspektyvoje. Specialistų grupėje buvo įsivertinta vyraujanti nuomonė apie labiausiai probleminę pasirengimo įtraukiajam ugdymui sritį – žinių ir gerosios patirties poreikį. Po pranešimų vykusiose diskusijose dalyvavo Marijampolės savivaldybės pedagoginės psichologinės tarnybos specialistės: psichologės Ugnė Lengvinaitė-Žemaitienė ir psichologė Jolita Adomaitytė, socialinė pedagogė Rasa Kazlauskienė ir specialioji pedagogė Rūta Kašinskienė.
Kai einame kryptingai, kiekvienas žingsnis yra sėkmė. Ką galime nuveikti kartu?
Lapkričio 24 d. Marijampolės savivaldybės pedagoginės psichologinės tarnybos socialinė pedagogė Rasa Kazlauskienė ir psichologė Jolita Adomaitytė dalyvavo konferencijoje “Vaiko dalyvavimas baudžiamajame procese: teisiniai ir psichologiniai aspektai”. Renginio metu buvo apžvelgta, kaip institucijų bendradarbiavimas padeda užtikrinti vaiko teisių įgyvendinimą, darbo kartu iššūkiai, rezultatai ir perspektyvos. VšĮ „Paramos vaikams centras“ psichologė kalbėjo apie vaiko akimis regimą procesą nuo patirto smurto akimirkos iki išgijimo. Taip pat renginio metu buvo kalbama apie darbą su šeima iš mobilios komandos patirčių pusės, seksualinius nusikaltimus prieš vaikus, specialistų poreikį pasirūpinti gera savo emocine būsena. Vyko diskusija “Sklandesnis bendradarbiavimas: ko vieni iš kitų galime išmokti”.

